DEMO na MT5 REAL ZALOGUJ SIĘ UKRYJ

Ilość platform pozwalających na handel na kontraktach futures jest bardzo duża w odróżnieniu od oferty brokerów CFD u których możemy znaleźć niewielką różnorodność.

W przypadku handlu na kontraktach Futures jest nieco inaczej. Tutaj należy samodzielnie kupić platformę transakcyjną (oprogramowanie). Niektóre wersje platform transakcyjnych można także wynająć, jest to związane miesięczną opłatą za dzierżawę. Funkcjonuje również rozwiązanie, w którym platforma jest oferowana bezpłatnie jednak każdorazowym przy wykonaniu transakcji jest pobierana dodatkowa prowizja przekazywana autorowi platformy (dobre rozwiązanie dla mało aktywnych inwestorów). Ostatecznie część platform jest oferowana całkowicie bezpłatnie.

Jak to działa takie rozwiązanie? Klient posiadający odpowiednie oprogramowanie, podłącza je do brokera, w tym przypadku do AMP Futures który zasila platformę kliencką danymi od niezależnego dostarczyciela danych (mogą to być dane bezpłatne lub płatne, np. CQG czy Rytmic). Wówczas pojawiają się dostępne instrumenty oraz ich wykresy. Na ich podstawie, klient składa zlecenia, przekazując dyspozycje do brokera. który realizuje je na rynku.

Wśród bezpłatnych platform dostępnych w AMP Futures najważniejszą pozycją jest platforma Metatrader 5. W 2013 platforma MT5 dostała akredytację od CME. Interface platformy MT5 jest niemalże identyczny jak w przypadku platformy MT4. Tak więc nawigowanie się po niej, obsługa jest bardzo przyjemna i intuicyjna. Co ważniejsze nie jest potrzebna duża ilość czasu aby oswoić się z platformą, a także występuje w polskiej wersji językowej.
W DIMS Trading z powodzeniem wykorzystujemy platformę Meta Trader 5. Po dodaniu kilku funkcjonalności nie ustępuje ona w żaden sposób płatnym platformą. Więcej na temat MetaTrader 5 znajdziesz tutaj. Chcesz sprawdzić od razu, załóż DEMO.

UWAGA! Narzędzia, wskaźniki, strategie automatyczne nie są kompatybilne pomiędzy platformami MT4 i MT5

Poniżej platformy transakcyjne obsługiwane przez AMP Futures:


DIMS